Restoran Modülü
Restoran, lokanta, cafe gibi isletmelerin servis alma yapılarını tamamen sayısal ortama aktaran, yenilikçi ve son derece hızlı bir sistemdir.
İşletmelerin kârlılıklarının artması, iş yükünün hafiflemesi, verimliliğin artırılması yönünde katkılarının yanında işletmelerin çağdaş görünüme kavuşmalarını sağlayacak niteliktedir.
Sistemde siparişler, dokunmatik ekranlı bilgisayarlar, el terminali veya android işletim sistemli cihazlar ile alınarak, hazırlanacakları mutfak, çay ocağı, fırın, pastane gibi ortamlara anında online olarak aktarılır. Bu bilgi, kablosuz yazıcılar sayesinde fiş olarak kağıda basılmakta veya dokunmatik ekranlarda görüntülenmektedir. Hazırlanan sipariş, bu yöntemle müşteriye en kısa sürede, zamandan tasarruf edilerek aynı anda ulaştırılabilmektedir. Böylece işletmelerin zaman ve para kaybı minimum düzeye inmiş olur.

Restoran Modülü

Kolay Kullanım Arayüzü
Kullanıcının çok kısa sürede adapte olabileceği bir ara yüze sahiptir. İşlevsellik ve kullanıcı dostu yapısı sayesinde çalışanların iş yükünü alır. İşletmenin yapısına göre istenilen sayıda kat veya kısım, istenilen sayıda masa tanımlama imkânı vardır. Kat veya kısımlarda tanımlı masaların dolu veya boş olduğu, siparişin durumu vb birçok özellik anında görüntülenebilir. Dokunmatik ekranlarda ürünler resimleriyle birlikte görüntülenerek, müşterinin görerek sipariş verebilmesi sağlanır. Dokunmatik ekranlı sistemlerde siparişin hazır olmasıyla birlikte, siparişi veren personelin ekranına hazır olduğu bilgisi ulaştırılır. Sistem masa değiştirme, hızlı satış, veresi satış vb. birçok özelliği üzerinde barındırır. Geriye sadece bilgisayar ortamında işletmenin gerçek durumunu anında görmek kalır.

Sipariş-Satış İşlemleri
Hem dokunmatik ekran üzerine tasarlanmış yapısı hem de el terminalindeki kolay anlaşılabilir ve kullanılabilir yapısı, siparişlerin hızlı ve hatasız toplanmasını ve üretim birimlerine okunaklı ve doğru olarak iletilmesini sağlar. Siparişi alan kişinin mutfağa gitmesini gerektirmez. Sipariş ve siparişin hazırlanması, servis edilmesi ile ilgili süreler takip edilebilir. Paket servisleri ve salon hesapları birebir kontrol edilip, hızlı satış (self-servis) işlemleri yapılabilir. Caller ID seçeneği ile, arayan müşteri bilgisi ekrana düşerek, müşteriyi tanıyıp karşılama imkanı sunulur. OfisnetNuke B2C modülü ile internetten sipariş-satış işlemleri yapılabilir.

Restoran Modülü

Esnek Raporlama
İşletmeye ait detaylı analiz imkânı malzeme alım sürecinin kontrolü, malzeme alım miktar ve fiyatlarının tarih ve malzemeye göre analizi, nakit, kredi kartı, hediye çeki, özel müşteri indirimi takibi, masa satış analizi, tarih, masa veya belirlenmiş katlardaki satışların analizi yapılır, karar verme sürecinde etkin rol oynar. Hangi ürün çeşidinin ne kadar satıldığının raporlanması, çalışanların aldıkları sipariş tutarlarının analizi, müşteri cari hesaplarının kontrolü, ürün maliyet analizi, maliyet hesaplamaları ve kârlılık analizleri yapılabilir.

Müşteri İlişkileri Yönetimi
Müşteri kartı yapısı, müşterilere kendilerini özel hissettirmenin yanı sıra, kullanımı kolay ve güvenilirdir. Bu özellik ile müşteriler için kartlar oluşturulup, kayıt altına alınan bilgilerle, müşterilere broşür ya da reklam materyalleri gönderilebilir, özel günleri mail veya sms ile kutlanabilir, kampanyalar hakkında bilgi verilebilir.

Bütünleşik Sistem
Ticari sistemle tam entegre çalışılan restoran modülünde, kasa işlemleri, banka işlemleri, kredili işlemler yapılabilir. Stok işlemleri ve stok seviye kontrolü yaptırılabilir. Personel işlemleri, primlendirme ve performans analizi, müşteri üyelik sistemi kullanılabilir, üye kartları ile indirimler ve müşteri takibi yapılabilir.

Restoran Modülü Genel Özellikleri;
- Üretim modülüyle birlikte, stoklar gramajına kadar takip edilebilir.
- Her bir sipariş edilen ürün için; az salçalı, soğanlı, acılı, soğansız, az pişmiş gibi seçenekler girilebilir.
- Garson - Mutfak uyumunu sağlar,
- Sipariş-Mutfak uyumunu sağlar,
- Fatura kargaşasını ve hesap uyumsuzluğunu giderir,
- Şubeli çalışan işletmeler, tüm şubelerine ait bilgileri tek noktadan kontrol edebilir.
- Karar destek ile işletme hakkında yerinde ve hızlı kararlar alabilme olanağı sağlar, işletme takibini kolaylaştırır.